rolex replica watcheswild replica rolex replica rolex watches fake rolex havereplica.com https://www.headreplica.com replica rolex leapreplica.com fake rolex replica rolex watches fake watches replicanice.com fake-watch.cn http://www.wannareplica.com replica rolex watches fake watches https://www.fondreplica.com https://firmreplica.com feelreplica.com

×
05 دسامبر 2021

آموزش تولید محتوا سئو شده از صفر تا صد

یادگیری تولید محتوا سئو شده وبسایت از صفر تا صد

برای یادگیری حرفه ای تولید محتوا برای وبسایت یا وبلاگ خود، کافی است در این مقاله که به آموزش تولید محتوا سئو شده می پردازیم همراه ما باشید.

همانطور که می دانید، تولید محتوا جزو مهمترین و بهترین راهکار های سئو برای افزایش کیفیت وبسایت می باشد. از این رو، یک سئو کار باید برای افزایش تعداد محتوا های وبسایت مورد هدف تلاش کند.

تنها کمیت مهم نیست، بلکه کیفیت نیز مهم است. کیفیت یک محتوا مشروط به رعایت استاندارد هایی می باشد که باید در هنگام نوشتن آن رعایت شود.

در ادامه به انواع محتوا و روش های آن خواهیم پرداخت سپس به نکات تولید محتوا اشاره خواهیم کرد.

آموزش تولید محتوا سئو شده از صفر تا صد

 

انواع محتوا برای وبسایت کدامند؟

در ادامه آموزش تولید محتوا سئو شده برای وبسایت، قصد داریم شما را با انواع محتوا های وبسایت آشنا کنیم. بنابراین با دقت تمام در ادامه این مطلب همراه ما باشید:

 • محتوای متنی
  در میان انواع روش های تولید محتوا، محتوای متنی می تواند یکی از رایج ترین انواع محتوا باشد. اما محتوای متنی به تنهایی کیفیت لازم را برای افزایش سئو وبسایت ندارد. از این رو باید با انواع دیگر ترکیب شود.
 • محتوای تصویری
  ممکن است در برخی وبسایت ها مطالبی را مشاهده کرده باشید که تنها از تصاویر تشکیل شده اند. یک وبسایت می تواند با کمک تصاویر محتوا های تصویری را درج کند. اما همچنان یک محتوای تصویری خالص کیفیت مطلوبی از لحاظ سئو ندارد.
 • محتوای ویدئویی
  از دیگر انواع محتوا، محتوای ویدئویی است که می توان از آن به عنوان یک محتوا استفاده کرد.
 • محتوا صوتی
  جدا از سایر انواع دیگر محتوا ها، محتوای صوتی نیز یکی از پرطرفدارترین محتوا ها می باشد، اما بهتر است به همراه سایر انواع محتوا استفاده شود.

همانطور که در بالا دیدید، ما میتوانیم به ۴ روش برای وبسایت خود یا دیگران ، محتوا ایجاد کنیم. اما چگونه یک محتوای خوب ایجاد کنیم؟

یک محتوای خوب برای یک وبسایت بهتر است ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. حداقل ۱۰۰۰ کلمه طول داشته باشد
 2. ترکیبی از هر ۴ روش تولید محتوا باشد
 3. از افراط در استفاده از چیز های مختلف در محتوا پرهیز شود
 4. کلید واژه اصلی به تعداد مناسب تکرار شود
 5. از تصاویر با کیفیت استفاده شود

در ادامه آموزش تولید محتوا سئو شده بیشتر با این نکات آشنا خواهید شد. اما قبل از هر چیزی به سراغ روش های انجام محتوا برویم و برای شما آن ها را شرح دهیم.

آموزش تولید محتوا سئو شده از صفر تا صد

 

روش های تولید محتوا کدامند؟

مقاله آموزش تولید محتوا سئو شده وبسایت، از همه لحاظ آموزش های لازم را در بر گرفته است. از این رو به نکات زیر در مورد روش های تولید محتوا دقت کنید:

 1. تالیفی
  این روش به این صورت است که نویسنده باید محتوای خود را با توجه به دانشی که دارد بنویسید ، و حدالامکان از کسی یا جایی کمک نگیرد.
 2. بازنویسی
  در این روش نویسنده، محتوای خواسته شده را از روی یک محتوای دیگر که قبلا یک وبسایت منتشر کرده است بازنویسی میکند. اما این روش باید به گونه ای باشد که محتوای بازنویسی شده از لحاظ ساختاری و املایی تفاوت بسیاری با محتوای منبع داشته باشد.
 3. ترجمه ای
  در این روش، نویسنده محتوای خود را از یک منبع غیر فارسی انتخاب می کند و با ترجمه صحیح آن منبع به محتوای مورد نظر خود می رسد.
 4. ترکیبی
  استفاده از سه روش فوق به صورت همزمان می تواند ایده خوبی باشد برای افرادی که در زمینه موضوع ارائه شده مهارت کافی را ندارند. تا اینکه بتوانند محتوای مورد نظر خود را ایجاد کنند.

امیدواریم مطالب فوق که در خصوص روش های تولید محتوا بود برای شما مفید بوده باشد. در ادامه آموزش تولید محتوا سئو شده وبسایت، قصد داریم نکات حرفه ای تولید محتوا را برای شما بیان کنیم.

آموزش تولید محتوا سئو شده از صفر تا صد

نکات حرفه ای تولید محتوا سئو شده

برای اینکه یک محتوای خوب و سئو شده داشته باشیم باید نکاتی را رعایت کنیم تا اینکه بتوانیم کیفیت مطلوب را کسب کنیم. بنابراین در ادامه آموزش تولید محتوا سئو شده وبسایت به نکات مطرح شده دقت کنید:

 • انتخاب عنوان مناسب
  عنوان محتوا شما باید دارای این ویژگی ها باشد: طول مناسب – جذاب – شامل اعداد در صورت امکان – حاوی کلید واژه اصلی
 • انتخاب کلید واژه اصلی
  برای محتوای خود یک کلید واژه را به عنوان کلید واژه اصلی در نظر بگیرد. کلید واژه اصلی باید دارای ویژگیی های زیر باشد: بیشتر از ۴ کلمه نباشد – با موضوع محتوا مرتبط باشد – پر سرچ باشد – با چگالی ۲ الی ۲٫۵ درصد تکرار شود.
 • استفاده از سایر کلید واژه ها
  بری اینکه محتوای شما کیفیت بهتری داشته باشد، بهتر است در آن از دیگر کلید واژه ها استفاده شود. کلید واژه های دیگر را انتخاب کنید و حداقل ۲ بار در محتوای خود تکرار کنید.
 • استفاده از تصاویر
  تصاویر استفاده شده در محتوا باید ویژگی های زیر را دارا باشد: باکیفیت باشد – سایز مناسب داشته باشد – مرتبط باشد – فاقد واترمارک های دیگر باشد – دارای توضیحات متا باشد.
 • طول پاراگراف ها
  طول پاراگراف های استفاده شده در محتوای شما نباید بیش از ۴ خط باشد. زیرا خواندن آن ها برای خواننده دشوار خواهد شد.
 • لینک سازی داخلی
  حتما از لینک های داخلی برای محتوای خود استفاده کنید. یک محتوای خوب باید دارای لینک های داخلی که به مقالات مرتبط دیگر داده شده است باشد.
 • استفاده از لینک های خارجی
  بهتر است به سایت های دیگر نیز لینک دهید. شما می توانید حداقل یا حداکثر ۱ لینک خارجی را در محتوای خود ایجاد کنید. هدف لینک شما می تواند سایت دیگر شما باشد یا آدرس پیج اینستاگرام شما باشد.
 • نشانه گذاری کردن کلید واژه ها
  کلید واژه های استفاده شده در محتوا را با رنگ آبی و حالت بولد نشانه گذاری کنید تا برای موتور های جستجو بهتر قابل درک باشد.
 • بررسی نهایی محتوا
  محتوای خود را در گوگل داکس چک کنید و مواظب باشید که هیچگونه غلط املایی یا نگارشی را نداشته باشید.
 • پرهیز از کپی کردن
  توجه داشته باشید که محتوای شما باید فاقد هرگونه متن کپی باشد. حتی ۱ جمله هم می تواند در کاهش کیفیت وبسایت شما موثر باشد.

نکات فوق در خصوص آموزش تولید محتوای سئو شده وبسایت برای شما بیان شد. این نکات طلایی ترین نکات تولید محتوا محسوب می شوند که وبسایت پویا سافت برای شما ارائه داده است. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد.

 

بازدیدها: 15

pouyasoft

مدیریت وبسایت پویا سافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *