rolex replica watcheswild replica rolex replica rolex watches fake rolex havereplica.com https://www.headreplica.com replica rolex leapreplica.com fake rolex replica rolex watches fake watches replicanice.com fake-watch.cn http://www.wannareplica.com replica rolex watches fake watches https://www.fondreplica.com https://firmreplica.com feelreplica.com

×
خانه » مجله خبری پویا سافت » دیجیتال مارکتینگ » اولین وبسایت تاریخ چگونه ساخته شد؟ برنرز لی
10 سپتامبر 2021

اولین وبسایت تاریخ چگونه ساخته شد؟ برنرز لی

اولین وبسایت تاریخ

اولین وبسایت تاریخ توسط چه کسی ساخته شد و چگونه بود؟

اولین وبسایت در دنیا - برنرز لی

اولین وبسایت در دنیا – برنرز لی سازنده اولین وبسایت در دنیا

در این مقاله قصد داریم به بررسی اولین وبسایت تاریخ بپردازیم و بدانیم که آن چگونه ایجاد شده است. بنابراین در این مقاله جذاب و کوتاه همراه ما باشید.


وبسایت چیست؟

در ابتدای مقاله اولین وبسایت تاریخ قصد داریم به تعریف وبسایت بپردازیم.
اگر بخواهیم به زبان ساده وبسایت را تعریف کنیم، می توانیم بگوییم که به یک یا چند صفحه دارای محتوا های چند رسانه ای در بستر اینترنت وبسایت گفته می شود. بنابراین یک وبسایت دارای یک یا چند صفحه است و دارای یک url نیز می باشد. بنابراین طراح سایت باید وبسایت را به شکلی طراحی کند که قابلیت بارگزاری در اینترنت را داشته باشد.

اولین وبسایت توسط چه کسی ساخته شد؟

اولین وبسایت تاریخ - برنرز لی

در سال ۱۹۵۵ برنرز لی متولد شد. برنرز همراه استیو جابز و بیل گیتس در آکسفورد فیزیک خواندند. در سال ۱۹۸۰ در شرکت CERN مشغول به کار شد. برنرز متوجه شد که دسترسی به هزاران سند و فایل کاربردی در هزاران کامپیوتر در شرکت های مختلف دشوار است.
بنابراین سعی کرد که یک بستر آنلاین طراحی کند که افراد مختلف بتوانند در هر نقطه از جهان به اطلاعات مشخص دسترسی داشته باشند.

بنابراین اولین وبسایت تاریخ توسط برنرز لی ساخته شد.

کار بسیار جالبی که تیم برنرز لی انجام داد، این بود که در زمان ساخت اولین وبسایت، آن را به اسم خود به عنوان اختراع ثبت نکرد. چراکه اگر این کار را می کرد، دنیای وب در مالکیت آن بود، و جهانی شدن آن به دشواری رقم میخود. ایشان تصمیم گرفتند که دنیای وب رایگان باشد تا تمام افراد جهان بتوانند از آن استفاده کنند و گسترش دهند.

جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۴ فیس بوک متولد شد، اما تا قبل از آن بیش از ۵۱ میلیون وبسایت وجود داشت. از اولین وبسایت ها و موتور های جستجو می توان mosaic , ebay , google , amazon yahoo ,….  نام برد.

و به لطف اولین وبسایت تاریخ ، شما اکنون می توانید در وبسایت ما گردش کنید و مقالات مختلف را مطالعه کنید. همچنین به لطف اولین سایت دنیا امروز موتور های جسجو در حال فعالیت هستند و خیلی از کسب و کار ها بر مبنای وب فعالیت می کنند.

امیدواریم که این مقاله کوتاه و جذاب را دوست داشته باشید و برای شما مفید بوده باشد.


لینک های مفید

برنامه نویسی

آموزش دیجیتال مارکتینگ

شیوه های طراحی سایت

 

پویا امیری

پویا امیری هستم مدیر و مدرس وبسایت پویاسافت. با من همراه باشید تا خدمات مختلفی را به شما معرفی کنم و آموزش های فوق العاده ای را خدمت شما ارائه کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.