×
خانه » خبرنامه » برنامه نویسی کامپیوتر | برنامه نویسی چیست ؟
16 ژانویه 2021

برنامه نویسی کامپیوتر | برنامه نویسی چیست ؟

برنامه نویسی - پویا سافت - استخدام

برنامه نویسی کامپیوتر | برنامه نویسی چیست ؟

انسان و رایانه


برنامه نویسی کامپیوتر

برنامه نویسی رایانه فرایند طراحی و ساخت یک برنامه اجرایی رایانه ای برای انجام یک نتیجه محاسباتی خاص یا انجام یک کار خاص است. برنامه نویسی شامل کارهایی از قبیل: تجزیه و تحلیل ، تولید الگوریتم ها ، دقت در مصرف الگوریتم ها و میزان مصرف الگوریتم ها و اجرای الگوریتم ها در یک زبان برنامه نویسی انتخاب شده (که معمولاً به عنوان کدگذاری نامیده می شود) است. [۱] [۲] کد منبع یک برنامه به جای کد ماشین که به طور مستقیم توسط واحد پردازش مرکزی اجرا می شود ، به یک یا چند زبان قابل فهم برای برنامه نویسان نوشته شده است. هدف از برنامه نویسی یافتن دنباله ای از دستورالعمل ها است که عملکرد یک وظیفه (که می تواند به اندازه یک سیستم عامل پیچیده باشد) را در رایانه ، اغلب برای حل یک مسئله خاص ، به طور خودکار انجام می دهد. بنابراین برنامه نویسی مسلط اغلب نیاز به تخصص در چندین موضوع مختلف دارد ، از جمله دانش دامنه برنامه ، الگوریتم های تخصصی و منطق رسمی.

وظایف همراه و مرتبط با برنامه نویسی عبارتند از: آزمایش ، اشکال زدایی ، نگهداری کد منبع ، پیاده سازی سیستم های ساخت و مدیریت مصنوعات مشتق شده ، مانند کد ماشین برنامه های رایانه ای. اینها ممکن است بخشی از فرایند برنامه نویسی در نظر گرفته شود ، اما اغلب اصطلاح توسعه نرم افزار برای این فرآیند بزرگتر با اصطلاح برنامه نویسی ، پیاده سازی یا کدگذاری برای نوشتن واقعی کد استفاده می شود. مهندسی نرم افزار ترکیبی از تکنیک های مهندسی و شیوه های توسعه نرم افزار است. مهندسی معکوس فرآیندی مرتبط است که توسط طراحان ، تحلیلگران و برنامه نویسان برای درک و ایجاد مجدد / اجرای مجدد مورد استفاده قرار می گیرد. [۳]: ۳

برنامه نویسی - پویاسافت

برنامه های رایانه ای (یا نرم افزار) آنهایی هستند که کامپیوترها را کار می کنند. بدون نرم افزار ، رایانه های مدرن فقط ماشین های پیچیده ای برای تبدیل برق به گرما هستند. این نرم افزار در رایانه شما است که سیستم عامل ، مرورگر ، ایمیل ، بازی ها ، پخش کننده فیلم شما را اجرا می کند – تقریباً در همه موارد. برنامه نویسی یک کار خلاقانه است: هیچ راه درست یا غلطی برای حل مسئله وجود ندارد ، به همان روشی که هیچ راهی درست یا غلط برای ترسیم تصویر وجود ندارد. گزینه هایی وجود دارد که باید انجام شود ، و ممکن است یک راه بهتر از روش دیگر به نظر برسد ، اما این به معنای اشتباه بودن راه دیگر نیست! با مهارت و تجربه مناسب ، یک برنامه نویس می تواند با ساخت یک نرم افزار تعداد نامحدودی از مشکلات را حل کند – از گفتن زمان ورود قطار بعدی به موسیقی مورد علاقه شما. احتمالات فقط توسط تخیل شما محدود می شوند. به همین دلیل برنامه نویسی را دوست دارم.

 


منبع : ویکیپدیا

لینک های مفید

انواع وبسایت ها

آموزش حذف اکانت واتساپ 

تکلونژی و درباره آن

طراحی سایت شرکتی

مقایسه انسان و رایانه

کار مجازی و استخدام پاره وقت

بازدیدها: 103

pouyasoft

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *